Náš příběh

Náš projekt začal v roce 2017. Už tehdy jsme si uvědomovali, že volba správné výbavy pro sportovce znamená i cestu ke zdravému pohybu. Ve špatně vybrané běžecké botě si zničíte nohy, volbou nevhodného postroje zase budete ničit pohybový aparát vašeho psa. Náš směr byl jasný – nechceme jen prodávat to, co se prodává nejvíce. Chceme vám poradit, jak správně vybrat. Chceme pro vás udělat výběr toho nejlepšího ověřeného vybavení a prodávat vybavení, které má smysl.  

Prodej vybavení byl tehdy prakticky jediným zdrojem finanční podpory pro naši neziskovou organizaci Rozběháme Česko. Ta měla právě díky našim zákazníkům vždy svou samostatnost a nezávislost na všemožných dotacích a podporách partnerů, které nejsou nikdy jisté. Chtěli jsme zkrátka stát na vlastních nohách a vědět, že rozběhávat Česko budeme schopni beze strachu, že nám nějaký partner jednou sdělí, že mění svou marketingovou strategii. 

Dodnes skutečně platí, že každou koupí běžeckých bot nebo i malého pytlíčku pamlsků pomůžete někoho zvednout z gauče a rozběhat.  

Náš projekt dostal do své kolébky jméno Běžecká vesnice a začal si pomalu šlapat svou cestičku k vaší důvěře. Naslouchali jsme vašim potřebám a postupem času se rozšiřoval náš sortiment natolik, že se již přestával vejít do pár krabic v kanceláři. Když jsme našli díru v sortimentu, hledali jsme, čím ji zaplnit a našli tak spoustu zajímavých produktů jak u nás, tak i v zahraničí. Postupně vznikla 1. kamenná Běžecká vesnice a v ní první běžecko-canicrossová speciálka v Plzni. V tu chvíli jsme si ale začali uvědomovat rozměr našeho projektu, který se již pod střechu naší neziskové organizace přestával vejít.

S koncem roku 2020 se tak zrodila nová dceřiná firma a naše dítě si prošlo radikálním rebrandingem, aby se mu podařilo prošlapat si snáze cestu k co nejvíce z vás. Z Běžecké vesnice se zrodil profesionální e-shop Runpoint.cz. Z koníčka se stalo pro některé z nás zaměstnání a tým Runpoint tak dnes čítá 7 nadšenců, kteří se denně snaží zajistit chod naší prodejny v Plzni, e-shop a rozběhávají do toho Česko.

Rádi vám pomůžeme s výběrem