ON CLOUDVENTURE PEAK - ĎÁBELSKY BÍLÉ TRAILOVKY?

Napadlo by vás někdy koupit si bílou botu do terénu? Mě určitě ne, a tak když jsem dostala poprvé do ruky nové On CloudVenture Peak, rozhodně mne zaujaly.  Měla jsem již v tu dobu zkušenost s jejich předchozím modelem, který mi byl skvělým parťákem na svižné běhy do přírody, a tak jsem byla více než zvědavá co z testování vzejde.

 

Technické parametry a popis od výrobce :

Běžecké boty On Running CLOUDVENTURE PEAK s proměněným vzhledem. CLOUDVENTURE PEAK patří ke sportovním botám, s nimiž Vás nezaskočí žádné počasí. Nová generace legendárního modelu byla vytvořena pro běh ve velmi náročném, dokonce i kamenitém horském terénu. O vysokou přilnavost k podloží se stará speciální vrstva podrážky, Missiongrip™. Sebejistotu a menší obavy z uklouznutí tak získáte i při rychlém pohybu v členitém terénu. Součástí podrážky je patentovaná technologie Speedboard, zajišťující maximální stabilitu i při rychlejším běhu. Technologie Speedboard napomáhá při pohybu nohy vzhůru a zároveň chrání nohu při běhu na nerovném podloží různé tvrdosti. Syntetická pěna Zero-Gravity se stará o amortizaci otřesů, vznikajících při dopadu nohy na zem. Chrání Vaše klouby a šlachy před opotřebováním. Boty se stanou vynikající volbou pro nadšence off-roadového běhání.

Typ došlapu: neutrální

Určení boty – trialová závodní / tempová, canicross

Rok uvedení na trh – 2019

Hmotnost: 245 gramů (US 7/W)

Drop: 4 mm

Mé první dojmy:

Boty vynikají hned po prvním vklouznutí svou pohodlností a přizpůsobivostí noze, ostatně to je typické pro všechny Ony – nazout a ihned vyběhnout.  „Ponožkovému“ typu boty dávám velký palec nahoru, stejně tak materiálu svršku, který zůstal prakticky stejný jako u jejich předchůdce, změnila se pouze barva. Materiál je pružný, tenký, beze švů, a tak bych se botu nebála vzít i bez ponožky. Nečekejte však žádnou membránu - na zimu tedy určitě nazujete pouze na svižnější výběhy bez zbytečného postávání, zato rychle schnou a v létě lehkost zajisté oceníte. Pochválit musím i pevnost materiálu svršku, ač se jeví jako jemný a tenký, i na předchozích peakách prokázal velmi dobrou odolnost vnějším vlivům a nohu dobře chrání. Co se velmi změnilo je podrážka. Potěšil mě krok vstříc lepšímu gripu a podrážka boty již vypadá mnohem více jako u klasických trailovek. Patní část je opatřena čtyřmi většími obláčky pro odtlumení, na bříškách se nachází dalších 5 promyšleně rozestavěných obláčků, ve zbytku podrážky naleznete klasické protiskluzové špunty ve tvaru šipek. Dokonalý černobílý design boty dokreslují detaily jako například vymakané kovové části loga značky u dírek na tkaničky. Pata je ze stran stabilizována pevnějším materiálem a stejně tak je chráněn i obvod nohy.

První běhání v nových Peakách:

Lepší grip byl znatelný ihned (ne že by předchozí peaky nevyhovovaly), dovoluje ještě rychlejší seběhy, běh do kopce bez podkluzování i výborný odpich, který je ale botám On Cloud vlastní, také díky technologii Speedboard. Boty vám dodávají pocit lehkých nohou a energie v každém odrazu. Podrážka je zároveň na závodní botu velmi dobře tlumená a to bez ztráty rychlosti. Co mě naopak již při prvním dojmu nepotěšilo, jsou nově větší obláčky na patě. Při prvních kilometrech jsem se neustále snažila přijít na ideální došlap a byla jsem nejistá. Při běhu většinou dopadám spíše na bříška a boty mi najednou nedávaly takový kontakt se zemí a pocit stability, na který jsem zvyklá například od Salming Elements. To ale chtělo jen trochu zvyku.

Svršek je i při běhu nesmírně příjemný a lehoučký, krásně se přizpůsobí tvaru nohy a nijak ji nesvírá. To jsem ocenila ihned, protože v opačném případě mě okamžitě začínají brnět prsty a trnout klenba. Noha je však zároveň dobře chráněna ze stran před kameny nebo větvemi. Přizpůsobivý svršek naopak neoceníte při běhu po šikmém terénu (představte si například šikmý přeběh sjezdovky), nebo při ostrém probíhání zatáčkou, kdy naopak nedá noze dostatečnou oporu a cítila jsem, jak mi v botě lehce sjíždí do strany. Takový terén ale nepotkáte často a tento pocit jsem zaznamenala pouze při canicrossu, ostatně nic, čemu nepomůže lepší styl běhu a posílení kotníků a core.

Jak si dokáží poradit s terénem? Aneb o pár desítek kilometrů později.

Ač se jedná o závodní trailovky, jsou překvapivě měkké a pohodlné, a tak vám hravě odpustí i četné přeběhy po tvrdém povrchu, a tlumení zvláště ocení canicrossaři. I podrážka se zatím jeví schopná vydržet i sem tam tvrdší povrch bez rychlého ošoupávání vzorku. Boty jsou stavěné především na alpský, kamenitý, těžký terén, ne tolik na blátivé kluzko, přesto ale drží na blátě velmi dobře. Testovali jsme boty ve velmi náročném závodě Tropheé des Montagnes v Savojských alpách při canicrossu s velkým silným psem a grip a stabilita boty jsou i v kluzkém terénu výborné v jakémkoli počasí. A co bílá barva? Překvapivě i po několika blátivých bězích vypadají dobře, troufnu si říci lépe nežli předchozí oranžový model.

 

 

Plusy

 • komfort, pohodlnost, přizpůsobivost
 • vzhled – jsou zkrátka neodolatelně krásné a originální!
 • výborný odpich, doslova dodají energii do každého kroku
 • nízká váha!
 • grip na kamenitém horském terénu
 • příjemný svršek
 • „ponožkový“ typ nazouvání
 • tlumené bez ztráty rychlosti

Mínusy

 • možná si budete muset zvyknout na nevšední podrážku
 • menší opora svršku v pohybu nohy do stran
 • vyšší cena

Markéta Myslivcová

 • Náš sortiment znám jako své boty a testovala jsem ho na sobě i svém čtyřnožci
 • Vybavení je mou zálibou i obživou již nějaký ten pátek
 • Mám bohaté zkušenosti s výběrem vybavení a jeho napasováním na míru potřeb zákazníka
 • Orzanizuji canicrossové tréninky, soustředění a závody všeho druhu
 • Neváhejte mne kontaktovat na marketa@runpoint.cz nebo tel.: 608 583 445

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení