náš příběh

Náš projekt začal v roce 2017. Už tehdy jsme si uvědomovali, že volba správné výbavy pro sportovce znamená i cestu ke zdravému pohybu. Ve špatně vybrané běžecké botě si zničíte nohy, volbou nevhodného postroje zase budete ničit pohybový aparát vašeho psa. Náš směr byl jasný nechceme jen prodávat to, co se prodává nejvíce. Chceme vám poradit, jak správně vybrat. Chceme pro vás udělat výběr toho nejlepšího ověřeného vybavení a prodávat vybavení, které má smysl. Prodej vybavení byl tehdy prakticky jediným zdrojem finanční podpory pro naši neziskovou organizaci Rozběháme Česko. Ta měla právě díky našim zákazníkům vždy svou samostatnost a nezávislost na všemožných dotacích a podporách partnerů, které nejsou nikdy jisté. Chtěli jsme zkrátka stát na vlastních nohách a vědět, že rozběhávat Česko budeme schopni beze strachu, že nám nějaký partner jednou sdělí, že mění svou marketingovou strategii.

Dodnes skutečně platí, že každou koupí běžeckých bot nebo i malého pytlíčku pamlsků pomůžete někoho zvednout z gauče a rozběhat.

Náš projekt dostal do své kolébky jméno Běžecká vesnice a začal si pomalu šlapat svou cestičku k vaší důvěře. Naslouchali jsme vašim potřebám a postupem času se rozšiřoval náš sortiment natolik, že se již přestával vejít do pár krabic v kanceláři. Když jsme našli díru v sortimentu, hledali jsme, čím ji zaplnit a našli tak spoustu zajímavých produktů jak u nás, tak i v zahraničí. Postupně vznikla 1. kamenná Běžecká vesnice a v ní první běžecko-canicrossová speciálka v Plzni. V tu chvíli jsme si ale začali uvědomovat rozměr našeho projektu, který se již pod střechu naší neziskové organizace přestával vejít.

S koncem roku 2021 se tak zrodila nová dceřiná firma a naše dítě si prošlo radikálním rebrandingem, aby se mu podařilo prošlapat si snáze cestu k co nejvíce z vás. Z Běžecké vesnice se zrodil profesionální e-shop Runpoint.cz. Z koníčka se stalo pro některé z nás zaměstnání a tým Runpoint tak dnes čítá 7 nadšenců, kteří se denně snaží zajistit chod naší prodejny v Plzni, e-shop a rozběhávají do toho Česko.

Rádi vám pomůžeme s výběrem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení